Gabinet fizjoterapeutyczny:

Oferujemy Państwu zabiegi z zakresu kinezyterapii, fizykoterapii, hydroterapii oraz masażu. Rehabilitacja jest dostosowana do indywidualnych potrzeb każdego pacjenta i stosowana w schorzeniach pourazowych, ortopedycznych, neurologicznych, kardiologicznych, reumatycznych oraz ogólnych. Oprócz kompleksowej fizjoterapii oferujemy również zabiegi relaksacyjne oraz wzmacniające ciało z zakresu odnowy biologicznej.


FIZYKOTERAPIA

  • Laser wysokoenergetyczny:

To nowoczesna metoda fizykalna stosowana w leczeniu wielu schorzeń, głównie w leczeniu schorzeń mięśniowo–szkieletowych. W terapii tej wykorzystywana jest pulsacyjna emisja promieniowania laserowego, która dociera w znacznie głębsze partie ciała niż laser tradycyjny.

  • Elektroterapia:

Zabiegi z zastosowaniem prądu zalecane są do łagodzenia bólu, w dolegliwościach reumatycznych, przy urazach kończyn, w terapii stanów zapalnych skóry i stanów zwyrodnieniowych. Ponadto fizykoterapie prądem stosuje się do elektrostymulacji mięśni w zanikach i niedowładach. Dostępne w naszym gabinecie są następujące zabiegi z zakresu elektroterapii:
Jonoforeza,
Prądy TENS,
Prądy interferencyjne (dwupolowe, czteropolowe),
Prądy diadynamiczne,
Prądy TRAEBERTA,
Rosyjska Stymulacja KOTZ
,

Laser:

Promieniowanie laserowe zalecane jest w celu łagodzenia dolegliwości bólowych, przy przeciążeniach stawów, nerwobólach oraz zwyrodnieniach stawów. Laser wykazuje również działanie przeciwzapalne oraz stymulujące proces tworzenia nowych tkanek w przypadkach trudno gojących się ran i przy braku zrostu kostnego w złamaniach.

  • Ultradźwięki :

Terapia ultradźwiękami to zastosowanie fali dźwiękowej o niskiej częstotliwości niesłyszalnej dla człowieka. Znajduje zastosowanie w łagodzeniu dolegliwości  bólowych narządu ruchu, zmniejszenia napięcia mięśni czy w terapii blizn.

  •  Krioterapia:

Ten zabieg wykorzystuje niską temperaturę od -100oC do -180oC, powodując obkurczanie naczyń krwionośnych oraz spowolnienie przepływu krwi. Zabieg stosuje się w celu załagodzenia bólu, przy urazach i zwyrodnieniach stawowych.

  1.  

Rejestracja:
Tel. +48 14 639 30 39
E-mail: fizjo@tosir.com.pl

Godziny otwarcia: 
od poniedziałku do piątku: 8.00 – 16.00

Specjalne zniżki dla osób posiadających Tarnowską Kartę Miejską Premium, Kartę Tarnowskiej Rodziny, Kartę Tarnowskiego Seniora.

Specjalne zniżki dla osób z orzeczeniem niepełnosprawności.

Sfinansowano ze środków Funduszy Norweskich w ramach Programu Rozwój Lokalny.

LYMPHA-TRON DL 1200H  – aparat do masażu uciskowego sekwencyjnego

Właściwości

  • 12 komór
  • 8 trybów pracy
  • 10 poziomów ciśnienia ustalanego indywidualnie w każdej komorze lub dla całego mankietu
  • Regulacja ciśnienia 20-200 mmHg
  • Czas utrzymywania ciśnienia w komorach 0-6 sek.
  • Regulowany czas przerwy 0-19 sek.
  • Duży, ciekłokrystaliczny wyświetlacz
  • Zdejmowalny w każdym momencie bawełniany wkład ochronny

Drenaż limfatyczny polega na pobudzeniu układu limfatycznego do pracy. Jego zadaniem jest sprawienie, aby limfa była przenoszona z miejsca, gdzie powstał jej nadmiar do poszczególnych gruczołów limfatycznych, które następnie skutecznie wchłoną jej nadmiar. Ta metoda pobudza również układ limfatyczny do pracy. Na skutek regularnie wykonywanych zabiegów, już w niedługim czasie można zaobserwować efekty w postaci zmniejszenia częstotliwości lub zupełnego zaniku pojawiania się obrzęków limfatycznych u pacjenta.

Więcej na temat Funduszy Norweskich i Programu Rozwój Lokalny można znaleźć na stronach:

www.norwaygrants.org

oraz

https://tarnow.pl

 

Hydroterapia:

  • Wirówka kończyn górnych:
    Forma masażu wirowego dla kończyn górnych w schorzeniach dłoni, przedramion i stawów łokciowych.
  • Wirówka kończyn dolnych:
    Forma masażu wirowego dla kończyn dolnych w schorzeniach stóp i podudzi.
  • Masaż podwodny całego ciała:
    Wykorzystuje strumień wody o określonym ciśnieniu, którym oddziałuje się na ciało pacjenta zanurzonego w wannie. Może być wykonywany w formie masażu wirowego lub szkockim biczem wodnym.
  • Kąpiel perełkowa całego ciała:
    Wodny zabieg leczniczy, wykonywany w wannie wyposażonej w specjalne dysze, którymi dostarczane jest powietrze pod ciśnieniem.

Do niektórych spośród wielu zalet hydroterapii należą: zwiększenie odporności, poprawa przemiany materii, polepszenie funkcjonowania pracy serca i układu krążenia, redukcja stresu i bólu.

KINEZYTERAPIA

  •  Ćwiczenia:

Bierne, czynno-bierne, samo wspomagane, czynne wolne,  prowadzone, redresyjne, oddechowe, synergistyczne, relaksacyjne.
Ćwiczenia prowadzone są na na przyrządach.

  • Terapia punktów spustowych:

Polega na uciskaniu i rozluźnieniu miejsca bólowego w obrębie mięśnia lub powięzi, ma to na celu zmniejszenie odczucia bólu, poprawę napięcia i wzorców ruchowych.

  • Terapia IASTM:

 Terapia narzędziowa tkanek miękkich zmniejsza dolegliwości bólowe, zwiększa zakres ruchu w stawach oraz poprawia funkcje stawów. Terapia może być wykorzystywana także do pracy na bliznach.

  •  Kinesiotaping:

To metoda terapeutyczna, która polega na oklejaniu wybranych części ciała specjalnymi elastycznymi plastrami. Naklejona taśma delikatnie unosi skórę i zwiększa w ten sposób przestrzeń, jaka tworzy się między nią, a mięśniami odciążając tkankę, zmniejszając napięcie, redukując ból lub stabilizując dany odcinek ciała.

  • Masaż:

Masaż to zabieg, w trakcie którego tkanki ulegają sprężystemu odkształceniu pod wpływem nacisku i dotyku terapeuty. W zależności od rodzaju może mieć działanie relaksacyjne, przeciwobrzękowe, profilaktyczne, pobudzające, lecznicze, odżywcze, wzmacniające. Masaż może być wykonywany na poszczególne części ciała oraz na całe ciało. W naszym gabinecie możesz korzystać z następujacych rodzajów masażu:

Masaż klasyczny (leczniczy)
Masaż relaksacyjny
Masaż sportowy
Drenaż limfatyczny ręczny

Interaktywna terapia ruchowa:

    • Ćwiczenia kończyn dolnych z oporem elastycznym TELKO:                                                                       TELKO korzysta z oporu elastycznego, którego najważniejszą zaletą jest generowanie lekkiego oporu w początkowej fazie ruchu, równomiernie zwiększającego się w późniejszych etapach ćwiczenia. Urządzenie wykorzystuje również zintegrowaną dwupłytową platformę dynamograficzną, która rozszerza możliwości treningowe o ćwiczenia równowagi i koordynacji. Dzięki tym właściwościom TELKO jest szczególnie użyteczne w rehabilitacji pourazowej, pooperacyjnej, ortopedycznej i neurologicznej. Jest również stosowane w rehabilitacji sportowej, reumatologii i geriatrii.
    • Platforma stabilometryczna ALFA:                                                                                                                           Badanie równowagi, koordynacji i trening równowagi:
      Alfa to nowoczesna platforma stabilometryczna umożliwiająca zarówno ocenę, jak i trening równowagi pacjentów neurologicznych i ortopedycznych. Urządzenie to pomaga zwiększyć sprawność pacjentów po urazach głowy, udarach, a także chorujących na stwardnienie rozsiane, chorobę Parkinsona i posiadających dysfunkcje mięśniowe. Ponadto przyspiesza rekonwalescencję po złamaniach i skręceniach stawu skokowego, kolanowego oraz zwichnięciu stawu biodrowego. Alfa umożliwia również terapię pacjentów po amputacjach kończyn dolnych. Trening na platformie ma na celu stymulację elementów układu ruchu i układu nerwowego, odpowiedzialnego m.in. za kontrolę równowagi.                         
    • Neurorehabilitacja PABLO System:                                                                                                                            Pablo jest narzędziem, które z jednej strony służy do pomiarów diagnostycznych, a z drugiej do terapii funkcjonalnej z zastosowaniem sprzężenia zwrotnego. Zestaw gier (ćwiczeń) pozwala w pełni dostosować sesję ćwiczeniową do aktualnych możliwości pacjenta. Urządzenie umożliwia wykonanie najbardziej różnorodnych ruchów ściskowych ręki takich jak chwyt cylindryczny, prostowanie, stretching, chwyty szczypcowe, mierząc ich siłę w tym samym czasie. Urządzenie mierzy również zakres ruchomości w stawach kończyny górnej (ramienny, łokciowy, nadgarstkowy
Skip to content