Tarnowski Ośrodek Sportu i Rekreacji został powołany w celu administrowania obiektami sportowo-rekreacyjnymi. Działając w imieniu Prezydenta Miasta Tarnowa mamy przyjemność zaprosić Państwa do organizowania imprez sportowych, koncertów i widowisk w największej hali widowiskowo–sportowej na terenie regionu tarnowskiego. Arena Jaskółka Tarnów jest obiektem wielofunkcyjnym, z własnymi parkingami i nowoczesną infrastrukturą.

Miasto Tarnów to druga co do wielkości aglomeracja w Małopolsce. Miasto zajmuje obszar 72,38 km². Pod względem administracyjnym Tarnów jest gminą miejską i powiatem grodzkim. W skład aglomeracji wchodzi 11 gmin powiatu tarnowskiego zamieszkiwanych przez blisko 270 tysięcy osób. Miasto położone jest na skrzyżowaniu ważnych europejskich szlaków handlowych. Międzynarodowa trasa A4 z zachodu na wschód krzyżuje się z drogą krajową Nr 73 z północy na południe. Doskonałe położenie, wygodne połączenia kolejowe, bliskość lotnisk i autostrady są komunikacyjnymi atutami Tarnowa.

Arena Jaskółka Tarnów, której właścicielem jest Gmina Miasta Tarnowa, posiada zlokalizowaną w centralnej części bryły budynku widownię zaprojektowaną dla maksymalnie 5300 widzów. Posiada 4 317 miejsc siedzących na trybunach, w tym 261 miejsc w sektorach VIP, 93 miejsca dla przedstawicieli mediów, 12 miejsc dla osób niepełnosprawnych oraz możliwość ustawienie 1000 krzeseł na płycie Areny. Miejsca na trybunach stałych są dostępne poprzez womitoria usytuowane na poziomie pierwszego piętra, natomiast miejsca znajdujące się na trybunie stałej zachodniej oraz trybunach teleskopowych, są dostępne z poziomu areny sportowej. Komunikacja dla widzów odbywa się z poziomu parteru poprzez 4 wejścia od strony północnej i południowej budynku, po 2 z każdej strony. Na Arenie zainstalowane są 2 tablice wyników obsługujące rozgrywki sportowe we wszystkich dyscyplinach halowych oraz 4 telebimy o wymiarach 24 m2 każdy, rozmieszczone w narożnikach hali z funkcją bezpośredniej transmisji z przebiegu imprezy i możliwością przejęcia funkcji tablic wyników.

Arena umożliwia rozgrywanie zawodów w randze mistrzowskiej i międzynarodowej w dyscyplinach halowych takich jak piłka ręczna, futsal, siatkówka, koszykówka oraz organizowanie ogólnodostępnej, komercyjnej rekreacji sportowej. Możliwe jest wydzielenie 3 niezależnych boisk treningowych oddzielonych sterowanymi elektrycznie kotarami grodzącymi, podwieszanymi do pomostu technicznego.

Arena jest doskonałym miejscem do organizacji imprez tanecznych, kongresów, targów, wydarzeń o charakterze społecznym, politycznym i wystawienniczym oraz koncertów dzięki możliwości demontażu podłogi sportowej, dowolnego składania trybun teleskopowych, ustawienia estrady i umiejscowienia techniki estradowej. Hala posiada indywidualne opracowanie akustyczne zapobiegające pogłosom.

Skip to content