Wystawa z okazji 100-lecia sportu żużlowego

15mar(mar 15)10:0018(mar 18)19:00Wystawa z okazji 100-lecia sportu żużlowego

Szczegóły wydarzenia

O wydarzeniu

Zapraszamy na wystawę z okazji 100-lecia sportu żużlowego do Areny Jaskółki Tarnów! Prezentowane na wystawie obiekty pochodzą z kolekcji między innymi Pana Macieja Gralaka, zdjęcia z kolekcji Pana Jarosława Pabijana oraz kolekcji Pana Johna Somerville’a.

O wystawie 100-lecie sportu żużlowego

Sport żużlowy jest bardzo popularny w Polsce. To dyscyplina sportu, która rozgrzewa do czerwoności fanów, zasiadających licznie na trybunach stadionów. To właśnie w tej chwili, najlepszym żużlowcem świata jest Polak, Bartosz Zmarzlik, który złoty medal wieszał na szyi już trzykrotnie.

Na wystawie poświęconej setnej rocznicy wynalezienia sportu żużlowego, pokazane zostaną historyczne motocykle należące do najlepszych żużlowców w historii. Ponadto odwiedzający będą mieli możliwość zapoznać się z najciekawszymi historiami speedwaya, o których do tej pory mogli nie słyszeć. Specjalne ekspozytory, na których będzie można znaleźć najważniejsze daty w historii speedwaya, ciekawostki, o których do tej pory można było nie słyszeć.  

Żużel, czyli czarny sport, to nie tylko radość i zwycięstwa, to także kontuzje i ciemne strony, ale jednocześnie niezwykle inspirujące i pasjonujące. Wierzymy, że dzięki tej wystawie, odwiedzający będą mogli przenieść się do czasów, w których żużlowcy pływali statkami, by dostać się z jednego miejsca na drugie. Pasjonujące historie, zabytkowe motocykle oraz najnowocześniejsze technologie, pozwalające poczuć żużel z ubiegłego wieku. 

Więcej

Czas

15 (Piątek) 10:00 - 18 (Poniedziałek) 19:00

Miejsce

Arena Jaskółka Tarnów

Traugutta 3B, 33-101 Tarnów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

Skip to content